XI Warsztaty Emisyjne

12 – 15 Listopada 2019 w Krakowie

To już XI Warsztaty Emisyjne organizowane przez CE2 Centrum Edukacji pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Laboratoriów Emisyjnych dla przemysłu, administracji i laboratoriów emisyjnych. Więcej Informacji znajdziecie Państwo na stronie poświeconej warsztatom:

www.warsztatyemisyjne.pl

Powody dla których warto do nas dołączyć...

Warsztaty Emisyjne to forum dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie monitoringu zanieczyszczeń do powietrza.

Podczas naszych spotkań omawiamy aspekty prawne, techniczne oraz normatywne związane z monitoringiem i pomiarami emisji zanieczyszczeń do powietrza. Zależy nam na tym, aby przekazać naszym Klientom wiedzę na temat pomiarów, co skutkuje lepszym zrozumieniem wymagań i prawidłowo sformułowanymi zapytaniami ofertowymi, a w efekcie otrzymaniem porównywalnych ze sobą ofert.

Jako Polskie Stowarzyszenie Laboratoriów Emisyjnych śledzimy na bieżąco wszelkie nowości normatywne i prawne. Zgłaszamy swoje uwagi i spostrzeżenia do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Ministra Środowiska, Polskiego Centrum Akredytacji oraz Stowarzyszeń branżowych. Dzięki temu rośnie świadomość trudności jakie stoją przed przemysłem i laboratoriami w zakresie pomiarów.

Tematyka naszych szkoleń:

Tegoroczne Warsztaty Emisyjne rozpoczynają dyskusję nad kilkoma bardzo ważnymi zagadnieniami:

– Jak oceniać dotrzymywanie standardów emisyjnych i emisji dopuszczalnych z konkluzji BAT na podstawie wyników pomiarów ciągłych?

– Czy i kiedy polskie laboratoria akredytują trzy „kontrowersyjne” normy: PN-EN 14789:2017, PN-EN 14792:2017 i PN-EN 15058:2017?

– Dlaczego istotne są pomiary jednorodności oraz kiedy należy je wykonywać ?

– Jakie zapisy powinny się znaleźć w rozporządzeniu pomiarowym, aby uregulować kwestie związane z akredytowaniem nowych norm pomiarowych, tłumaczeniem norm, metodami referencyjnymi i inne ?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Warsztaty oraz do podzielenia się z nami tematami jakie Państwa szczególnie interesują.

Warsztaty to forum dyskusyjne i wymiany doświadczeń w gronie ekspertów z różnych dziedzin, skoncentrowane na monitoringu zanieczyszczeń do powietrza

Masz pytania?

Zostaw nam numer, a oddzwonimy!Aktualności

XI Warsztaty Emisyjne

Zapraszamy na już XI Warszaty emisyjne pod patronatem PSLE, ktore odbądą się 12 - 15 lisopada w Krakowie

Podczas naszych spotkań omawiamy aspekty prawne, techniczne oraz normatywne związane z monitoringiem i pomiarami emisji zanieczyszczeń do powietrza

X Warsztaty Emisyjne

X Warsztaty Emisyjne - Realizacja wymagań konkluzji BAT dla przemysłu w zakresie monitoringu emisji zanieczyszczeń do powietrza.

CE2 Centrum Edukacji wraz z Polskim Stowarzyszeniem Laboratoriów Emisyjnych serdecznie zaprasza na: X edycję Warsztatów Emisyjnych które odbędą się 6-8 listopada 2018 roku w Toruniu.

IX Warsztaty Emisyjne

Więcej informacji już wkrótce

Niebawem będziemy mogli powiedzieć coś więcej na ten temat, tymczasem prosze o cierpliwość.

Ważne Informacje

Współpraca Stowarzyszenia z Polskim Komitetem Normalizacyjnym

CE2 PSLE zostało powołane na członka Komitetu Technicznego ds. Jakości powietrza Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (KT 280). Od tego czasu nasz przedstawiciel będzie brał udział w pracach normalizacyjnych dotyczących pomiarów emisji zanieczyszczeń do powietrza. Liczymy, że przełoży się to na lepsze dostosowanie norm do realiów badań.

Przyjazne linki